Aktualności

Międzynarodowy Dzień Liczby π

0
Święto Liczby PI

Święto Liczby PI

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby π. W wielu miejscach na świecie obchodzi się wtedy święto matematyki ( tzw. Pi Day). Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Z tej okazji po raz kolejny w naszej szkole odbyły się obchody Święta Liczby π. Świętowaliśmy 13 i 14 marca 2017r. Proponowaną przez nas formą obchodów było współzawodnictwo klas w różnorodnych konkursach związanych z matematyką oraz indywidualna Gra Szkolna (rebusy, zagadki, zadania matematyczne). Oto wyniki poszczególnych konkursów:

  • Plakat-mem „Co pieseł myśli o liczbie π ” – zwyciężyła klasa 1b i 2b
  • Mistrzostwa Szkoły w Sudoku – I Mateusz Wesołowski 2e, II Hanna Tomczak 2a, III Sara Bartkowiak 2c
  • Quiz wiedzy o liczbie pi– Zuzanna Różniata 1b
  • Zapamiętanie największej ilości cyfr rozwinięcia liczby π: I – Julia Naparty (zapamiętała 500 cyfr rozwinięcia- NOWY REKORD SZKOŁY!), II – Mateusz Skobel 205 cyfr, III – Kasper Gucia 120 cyfr
  • Układanie kostki Rubika – Hubert Cypel

W klasyfikacji końcowej zwyciężyła klasa 3d – 86 pkt., II miejsce 3a -77 pkt., III miejsce 1f– 67 pkt. Nagrodą główną dla klasy był tort – oczywiście o znakomitym smaku π (tak określali jego smak zwycięzcy).

W Grze Szkolnej (zagadki matematyczne) nagrodziliśmy ośmioro najlepszych uczniów. Gratuluję nagrodzonym i dziękuję wszystkim biorącym udział w konkursach.

Organizator – święta Rafał Nawrocki

foto – Monika Kowalska

Święto Liczby PI Święto Liczby PI Święto Liczby PI Swieto Pi 2017 7
Święto Liczby PI Święto Liczby PI    

Rekolekcje 2017

Poprzedni artykuł

Pokaz Projektów Edukacyjnych

Następny artykuł