Aktualności

Turniej minisiatkówki

0
Turniej minisiatkówki

Turniej minisiatkówki

W niedzielę 16 grudnia w naszej hali sportowej odbył się turniej minisiatkówki dla dziewcząt z klas IV (rocznik 2008 i mł.). W zawodach tzw. singlach siatkarskich wystąpiły nasze uczennice: Gabrysia Irzykowicz i Julka Śrama z kl. V S, oraz Martyna Kurowska, Tosia Świderska, Lena Ogrodowczyk i Nadia Stromczyńska z kl. IV S.

Oprócz dziewczynek z naszej szkoły w turnieju uczestniczyły jeszcze: Oliwia Starosta ze szkoły w Nowej Wsi, Dagmara Frankowska z wronieckiej “jedynki” oraz zaproszone młode siatkarki z Rokietnicy i Szamotuł.
W pierwszej fazie zawodów rozgrywano mecze eliminacyjne w trzech grupach “każdy z każdym” na czas po 6 minut każdy mecz. Po przerwie na posiłek (były pączki dla zawodniczek, herbatka i kawa dla rodziców, opiekunów i sędziów) rozgrywano mecze w trzech grupach: złotej, srebrnej i brązowej również tym samym systemem.
Z naszych reprezentantek najlepiej spisały się Gabrysia Irzykowicz i Julka Śrama, które grały w złotej grupie; Gabi wywalczyła czwarte miejsce, a Julka szóste. W całym turnieju tryumfowały zawodniczki z UKS Szamotulanin: Anastazja Fricz, Maja Stachowiak i Nina Golon.
Wszystkie uczestniczki siatkarskich zmagań otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale w zależności od tego w jakich grupach grały mecze finałowe, a najlepsze siatkarki zostały nagrodzone pucharami i upominkami. Nagrody młodziutkim siatkarkom wręczała pani dyrektor Dorota Babik wraz z absolwentem naszej szkoły Dawidem Obrempalskim – siatkarzem grającym obecnie w I lidze siatkówki w klubie Gwardia Wrocław.
W sędziowaniu całego turnieju pomagała młodzież z naszej szkoły: Amelia, Taberska, Martyna Bajor, Krysia Runowska, Kacper Wylegała, Hubert Jęczmyszek z III D, Weronika Śmigalska, Oliwia Gołąb, Julia Kuźniak i Patrycja Kapłon z VII S.

Anna i Leszek Biedziakowie

Turniej minisiatkówki Turniej minisiatkówki Turniej minisiatkówki Turniej minisiatkówki
Turniej minisiatkówki Turniej minisiatkówki    

 

 

Zdrowym Być!

Poprzedni artykuł

Wystawa pająków ludowych

Następny artykuł