Aktualności

Do Kotliny Kłodzkiej…

0
Wycieczka do Kotliny Klodzkiej

Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 30 maja 2016 roku klasa Ic z klasą Ie pojechały na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Opiekunami były panie Lidia Kremer, Katarzyna Lutomska, Agata Kinowska i Elena Kaczmarek. Wyjechaliśmy z dworca PKS o godzinie 6.00. Podróż była długa, ale wesoła. 

Jechaliśmy ok. 10 godzin. Po drodze zwiedziliśmy zamek Frankensteinów w Ząbkowicach Śląskich. Później mieliśmy godzinną przerwę, którą spędziliśmy na rynku tego samego miasta. Do Złotego Stoku dotarliśmy ok. 17.00. Po zakwaterowaniu się i zjedzeniu obiadokolacji mieliśmy czas gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zakończeniem tego wypełnionego wrażeniami dnia był wspólny grill. 

Następnego dnia po pysznym śniadaniu ruszyliśmy zwiedzać dawną kopalnię złota i arsenu w Złotym Stoku. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Ogrodu Bajek. Następnie podziwialiśmy piękne widoki w Rezerwacie Przyrody ,,Wodospad Wilczki”. Następnie pojechaliśmy obejrzeć zabytkowy kościół i Twierdzę Kłodzką. Końcowym etapem była wizyta w dwóch pijalniach wód : Duszniki Zdrój i Polanica Zdrój, w jednej mogliśmy się napić zdrowej wody. Gdy wróciliśmy do pensjonatu zjedliśmy obiadokolację.
Ostatniego dnia pojechaliśmy do Adrszpach w Czechach, gdzie podziwialiśmy Skalne Miasto. Wędrowaliśmy w labiryncie ścieżek,wytyczonych pomiędzy stromo wznoszącymi się skałami przybierającymi niesamowite baśniowe formy. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda by zjeść obiad.
Do Wronek dojechaliśmy ok. 23.00, zmęczeni, ale zadowoleni. To była rewelacyjna wycieczka.

Jakub Gralak Ic

Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 1 Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 2 Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 3 Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 4
Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 5 Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 6 Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 7 Wycieczka do Kotliny Klodzkiej 8

 

 

 

Konkurs Chemiczny

Poprzedni artykuł

Piknik Rodzinny 2016

Następny artykuł