Aktualności

Wrocław przywitał Cogitka

0
Zjazd 2023

W dniach 19-20 września br. poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Moniką Kowalską i Panią Katarzyną Szablewską miał zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w obchodach XXIII Zjazdu Herbertowskich Szkół we Wrocławiu pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Obchody rozpoczęliśmy udziałem w Mszy Św., a następnie wraz z gospodarzami i gośćmi ze sztandarami przemaszerowaliśmy do Szkoły Podstawowej nr 66, gdzie odbywały się oficjalne uroczystości. Uczestniczyliśmy w prezentacji utworów Zbigniewa Herberta i pokazie gry na skrzypcach, a na końcu wysłuchaliśmy specjalnego jubileuszowego wykładu Prof. Jana Miodka. Punktem kulminacyjnym tegorocznych obchodów było odsłonięcie rzeźby krasnala Cogitka.
Po zakończeniu części oficjalnej wspólnie zwiedzaliśmy Wrocław z przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Starym Mieście i jego zabytkach. Późnym wieczorem mogliśmy podziwiać spektakularny pokaz Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia poświęcony patronowi naszej szkoły.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania wrocławskiego ZOO i słynnego Afrykarium wraz z innymi uczestnikami zjazdu. Następnie wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Pana Tadeusza, a także mieliśmy przyjemność zobaczyć wystawę poświęconą Aleksandrowi Fredrze w Ossolineum.
Wyjazd do Wrocławia i spotkanie z twórczością Herberta jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci. Kilka fotek

Basia, Maja i Zachariasz z 7s

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego…

Poprzedni artykuł

W XX rocznicę nadania Szkole imienia

Następny artykuł