Aktualności

Brąz w Finale Mistrzostw Województwa!

0
Brąowy medal w Mistrzostwach Wielkopolski

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach im. Zbigniewa Herberta w składzie: Leon Rudy, Bartosz Szukała, Hubert Kałużyński, Dawid Nowak, Dawid Szymaniak, Dawid Koza, Tobiasz Kurasz, Antoni Nowak, Adam Runowski, Kryspin Morawiec, Nikodem Werner zajęła trzecie miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego w Futsalu. Warto przypomnieć, że do finału Reprezentacja zakwalifikowała się dzięki zwycięstwu na Etapie Powiatowym oraz na Etapie Rejonowym. W finale spotkało się osiem najlepszych szkół z całego Województwa Wielkopolskiego: ZS 5 Jarocin, SP 51 Poznań, SP 7 Leszno, ZSA Środa Wielkopolska, SP 3 Słupca, PSP Lubasz, SP Stawiszyn, SP3 Wronki.
Uczniowie naszej Szkoły w fazie grupowej zagrali z ZP 5 Jarocin, SP 51 Poznań i PSP Lubasz. Mecze w grupie były bardzo wyrównane, a o wyniku decydowały małe szczegóły i detale. Ostatecznie nasz zespół zajął drugie miejsce, co pozwoliło nam zagrać w półfinale.
W Półfinale zmierzyliśmy się z SP 7 Leszno. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0, w drugiej połowie przeciwnicy doprowadzili do wyrównania i sędzia zadecydował o 5 minutowej dogrywce. Niestety w dogrywce przegraliśmy.
W meczu o 3 miejsce zmierzyliśmy się z SP Stawiszyn. W tym spotkaniu również było wiele emocji i mecz przypominał ten z półfinału. Rozpoczęliśmy od zdobycia bramki na 1:0, w drugiej połowie straciliśmy bramkę 1:1 i gdy myśleliśmy już o dogrywce, w ostatniej sytuacji w meczu, z bardzo trudnej pozycji, strzał oddał Tobiasz Kurasz i zwyciężyliśmy 2:1 😊
Nagrodę indywidualną otrzymał Leon Rudy za najlepszego bramkarza turnieju.
Po wyczerpującym turnieju zjedliśmy wspólny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Obecnie jest to największy sukces w grach zespołowych w historii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali drużynie i przyczynili się do sukcesu zespołu.

Bartosz Hoffmann

Podsumowanie konkursu na projekt zabawki

Poprzedni artykuł

Biegane dyktando

Następny artykuł