Aktualności

#działajmyrazem

0

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych a także zaznajomienie rodziców i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zaangażowanie nie tylko instytucji edukacyjnych, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), obchodzony 6 lutego, to okazja, by pokazać, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i przekazać wiedzę o sposobach ochrony przed internetowym złem. Zróbmy to RAZEM 😊  


Linki przydatne Rodzicom i Wychowawcom:

Wydarzenie jest organizowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet tworzone przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest Fundacja Orange, a Partnerami – Google, Meta, Samsung, Związek Cyfrowa Polska i Librus. Honorowy patronat objęły: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzeczniczka Praw Dziecka.

Bogna Kmita, źródło – NASK, FDDS

Siatkówka Powiatowa

Poprzedni artykuł

IX Ogólnopolski Konkurs „W hołdzie obrońcom Ojczyzny”

Następny artykuł