Aktualności

Nadanie imienia ulicy

0
Nadanie imienia ulicy

Nadanie imienia ulicy6 października poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Patrycja Piasek, Dominika Kulupa i Bartosz Kozłowski wraz z opiekunem p. Patrycją Wituską, uczestniczył w uroczystości nadania imienia ulicy Walentego Błażejewskiego we Wronkach. 

Była to kolejna odsłona obchodów związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ale również wyjątkowa lekcja historii, w której upamiętniliśmy wybitnego mieszkańca Wronek. Walenty Błażejewski był człowiekiem, bohaterem, który swoim życiem pokazał, że niezależnie od sytuacji trzeba walczyć o swoje miasto i swoją ojczyznę. 

Spoglądając na sylwetkę Zasłużonego Wrończanina nasuwa się parafraza słów Johna Fitzgeralda Kennedy’ego:
“Nie pytaj, co Polska może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Polski”.

Patrycja Wituska

Nadanie imienia ulicy Nadanie imienia ulicy Nadanie imienia ulicy

 

Egzamin na kartę rowerową

Następny artykuł