Aktualności

Mamy Sztandar!

0
Nadanie Sztandaru

Nadanie Sztandaru

19 maja 2018 r. odbyło się nadanie Szkole Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach Nowego Sztandaru. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru przez poczet sztandarowy złożony z przedstawicieli Rady Rodziców:

p.Elżbietę Czosnowską, p. Wiolettę Pustelnik, p. Grzegorza Śramę oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Prowadzący, pan Marcin Wilk przywitał w imieniu społeczności szkolnej wszystkich zgromadzonych, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość.

Po przywitaniu gości głos zabrała pani dyrektor Jolanta Michalak. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że dzień nadania nowego sztandaru jest bardzo szczególny w historii naszej Alma Mater, gdyż odbywa się dokładnie w 15 rocznicę nadania szkole imienia Zbigniewa Herberta i otrzymania pierwszego Sztandaru. Ponadto rok 2018 ustanowiony zostal przez Sejm Rokiem Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku.
Pani Dyrektor wyraziła też wdzięczność dla pomysłodawców i fundatorów nowego Sztandaru Szkoły a zwłaszcza dla Rodziców, bez których realizacja tego celu byłaby niemożliwa do zrealizowania.

Podziękowała też p. Iwonie Krzyżanek – szkolnej plastyczce, która była projektantką Sztandaru (także poprzedniego – gimnazjalnego) i wraz z Rodzicami nadzorowała jego wykonanie.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wronki – p. Robert Dorna, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wronki – p. Sławomir Śniegowski; w obecności dyrektorów wszystkich szkół podstawowych życzenia złożyła p. Danuta Maślona. W swoich przemówieniach przedstawiciele władz samorządowych oraz oświatowych składali na ręce Pani Dyrektor gratulacje, podkreślając, iż uroczystość nadania nowego Sztandaru to znak tożsamości Szkoły i symbolu idei, którym ona służy.
W obecności znakomitych gości, sponsorów, rodziców i uczniów ksiądz Dziekan Janusz Małuszek poświęcił Nowy Sztandar. Został on przekazany przez Radę Rodziców Pani dyrektor Jolancie Michalak, która następnie przekazała Go uczniom. Kolejnym ważnym punktem było złożenie ślubowania na Nowy Sztandar.
Następnie pan Marcin Wilk przedstawił awers i rewers Sztandaru i opisał jego wygląd.
Po uroczystościach oficjalnych prowadzący zaprosił do wysłuchania części artystycznej, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.
Na koniec odbył się koncert poezji śpiewanej, m.in utworów Zbigniewa Herberta w wykonaniu polonisty, kompozytora i poety Adama Dennisona.
Uroczystość przebiegła w miłej i wzniosłej atmosferze, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

A oto FOTOREPORTAŻ z uroczystości.

;

Bardzo serdecznie dziękujemy fundatorom Sztadaru:

 • Rada Rodziców Szkoła Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach
 • Bank Spółdzielczy Wronki
 • Fundacja Amicis
 • Elmax Dembski Łukaszyk Dembski sp.j.
 • Gelg Sp z o.o.
 • Koput Gerard Gerpol
 • Marstal Mariusz Cypel Stnisław Zakrzewski sp.j.
 • Trol Intermedia sp. z o.o.
 • Rafex P.P.H.U Rafał Kwaśny
 • Nadleśnictwo Wronki
 • P.P.H.U. TEKOPAK Zbigniew Krzyżaniak 
 • GEBAR

Do przygotowania uroczystości przyczynili się, m.in.:

 • Projekt sztandaru – p. Iwona Krzyżanek
 • Przygotowanie części artystycznej – p. Katarzyna Lutomska, p. Katarzyna Szablewska wraz ze swoimi uczniami
 • Dekoracje, opieka techniczna – p. Iwona Krzyżanek, Ewa Pilarczyk, Monika Kowalska, Bogdan Świniarski & Uczniowie
 • Przygotowanie poczęstunku i stołów –  obsługa kuchni, stołówki i świetlicy
 • zaproszenia, dekoracje – p. Katarzyna Giersberg-Oleksiak, p. Sabina Jasińska

Pamiątki po Agnieszce Bartol już w Chojnie!

Poprzedni artykuł

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Następny artykuł