Aktualności

Obiad Czwartkowy w Rytmie Menueta

0
happening 9

happening 9Listopad był w naszej szkole Miesiącem Dobrych Manier. Na jego podsumowanie, 4 grudnia w stołówce szkolnej odbył się happening pokazujący prawdziwy, rodzinny obiad. Happening (z ang. „dzianie się”, „zdarzenie”) to wydarzenie artystyczne 

o jednorazowym charakterze, w którym zdarzenia łączą lub wykorzystują elementy rzeczywistości, muzyki, teatru, działań plastycznych, działając jednocześnie na wiele zmysłów.
W rytmie menueta Luigiego Boccheriniego (słowa piosenki “Obiad rodzinny” – Wojciech Młynarski), uczennice i uczniowie w strojach szlacheckich zasiedli do stołu, by elegancko ale swobodnie zjeść stołówkowy obiad. Tym samym chcieli pokazać, że szkolna stołówka to miejsce, gdzie jak wszędzie należy przestrzegać zasad savoir-vivre. Pozostali biesiadnicy “obiadu czwartkowego”  z zaskoczeniem obserwowali scenkę i nagrodzili wykonawców brawami.
W happeningu udział wzięli: Klaudia Andrzejczak, Maja Krygier, Olga Sobkowiak, Przemek Konieczny, Cyprian Kropaczewski i Kajetan Nowak; film “kręcił” Marcin Nowakowski. Dziękujemy p.Katarzynie Lutomskiej i Karolinie Pospiesznej-Firlet za pomoc w przygotowaniu happeningu.

Film

Bogna Kmita, Monika Kowalska; zdj. Karolina Pospieszna-Firlet

 

happening 1 happening 2 happening 3 happening 4
happening 5 happening 6 happening 8 happening 8
happening 9 happening 10  happening 11  

 


To były dobre rzuty!

Poprzedni artykuł

Mikołajki Pod Znakiem Dobrych Manier

Następny artykuł