Powiedziały…co im w duszy gra…🌸

Nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Zamiast smucić się i płakać, lubię czasem rymy łapać”. Tegoroczna edycja konkursu w Chojnie przebiegała pod hasłem „Powiedz mi, co Ci w duszy gra”.
Nagrodzone uczennice to: Kalina Oleksiak z klasy 1b – 3 miejsce, Iga Antoszewska z klasy 5b – 2 miejsce, Hanna Regdosz z klasy 7s – 2 miejsce🥈
Szkołę reprezentowała także Lena Pawłowska kl. 3b, która również wspaniale recytowała wiersz. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Kilka zdjęć – szkolny FB

Katarzyna Szablewska

Wycieczka do Wrocławia

20 maja 2024 roku uczennice i uczniowie klasy 4A oraz 5A wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.
W programie było zwiedzanie Zoo wraz z Afrykarium, które na każdym zrobiło spore wrażenie. Przy wybiegu kapibar i myszojeleni wspólnie odśpiewaliśmy viralowe piosenki.
Przy Hali Stulecia mogliśmy obejrzeć pokaz multimedialnych fontann, a w muzeum Hydropolis czekało na nas niezwykle ciekawe oprowadzanie po wystawie dotyczącej wody w ujęciu lokalnym i globalnym.
Ostatnim punktem wycieczki był spacer z przewodnikiem po historycznym centrum Wrocławia. Zobaczyliśmy sporo krasnali oraz poznaliśmy historię ich powstania jako symbolu miasta. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek, które będą nam przypominać o tym wyjątkowym dniu. Fotorelacja

Paweł Bocian

Srebrne Dziewczyny!

W piątek 17 maja reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w finale Mistrzostw Wielkopolski w piłce siatkowej w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Zawody rozegrano w Stęszewie, a żeby do nich się zakwalifikować dziewczęta wygrywały kolejno mistrzostwa powiatowe, rejonowe oraz półfinały. W finałowych rozgrywkach spotkały się 4 najlepsze reprezentacje szkolne w województwie wielkopolskim: SP w Stęszewie, SP 15 Poznań, SP Poniec oraz SP nr 3 we Wronkach. W pierwszym meczu tego turnieju nasze siatkarki zmierzyły się z rywalkami z SP Poniec; od początku uzyskały przewagę punktową dzięki udanym zagrywkom i silnym atakom, które poparte dobrą grą w obronie dały pewne zwycięstwo 2:0 (25:11, 25:12).

Szkolne rekolekcje

Od 15 do 17 maja odbywały się w naszej szkole rekolekcje szkolne pod hasłem “Jesteś kochany”. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy nauką rekolekcyjną o. Januarego OFM, uczestniczyliśmy w festiwalu piosenki religijnej a na koniec dnia zbudowaliśmy kapliczki maryjne. Drugiego dnia studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego zapoznali nas z pracą na misjach. W ostatnim dniu wspólnie oglądaliśmy film i przedstawienie teatralne w Kinoteatrze oraz rozwiązywaliśmy quiz wiedzy religijnej. Mamy nadzieję, że bogactwo treści, przeżyć, refleksji jakie towarzyszyło wszystkim podczas rekolekcji wyda „owocny plon” na każdy dzień.
P.S. Obejrzeliśmy także przedstawienie “Witajcie w Hogwarcie” przygotowane przez p. Pawła Bociana i uczniów z 5a i 5s na VI Międzyszkolny Przegląd Teatralny „Wronieckie Kalosze”.

Weronika Białasik, Marcin Wilk

Finał wojewódzki o Puchar Tymbarku⚽️

15.05 2024 r. dziewczęta z naszej szkoły brały udział w 24 edycji turnieju o Puchar Tymbarku. W finale wojewódzkim, w kategorii U12, na wrzesińskim stadionie Victorii do rywalizacji przystąpiły 23 drużyny dziewczynek. Walczyły o najwyższą stawkę, czyli o wyjazd na ogólnopolski finał do Warszawy.
Naszą szkołę reprezentowały: Maja Baranowska, Inga Woelk, Paulina Molińska, Amelia Woźna, Zofia Judek, Nikola BruczyńskaKonstancja Jóźwiak, Kornelia Jankowska, Klaudia Perz i Pola Gierak.

Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale! Następnie zapoznali się z księgozbiorem, papierowymi kartami czytelnika, regulaminem biblioteki oraz “prośbami” książki. Z  zaciekawieniem wysłuchały też opowieści kota Cukierka i Pandzi. Po takim wprowadzeniu – skupione i poważne – uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości.
Ponadto każdy pierwszoklasista otrzymał książkowe opowiadanie pt. “Wnuczka antykwariusza”. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Fotorelacja

Marta Kotasińska – Gaj, Julia Spychała