Aktualności

Szlakiem ginących zawodów – Mniszki

0
wycieczka - Mniszki
Uczniowie z klasy 1a i 2a przekonały się jak pracowali dawni rzemieślnicy, jakich narzędzi używali na co dzień, zwiedzili zabytkowe budynki folwarczne oraz muzeum przyrodnicze. Trasa zwiedzania połączona z zajęciami edukacyjnymi prowadziła przez specjalnie przygotowane stanowiska – od kowala poprzez warsztat bednarsko – stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki, pszczelarza, warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wyplatali wozy z wikliny. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii o tym jak niegdyś wyglądała szkoła. Dzieci wróciły z wycieczki bogatsze o nowe doświadczenia. Kilka fotek
Marta Kotasińska-Gaj, Małgorzata Merecka

Ogrom dobrej energii

Poprzedni artykuł

Rada Rodziców SP3 informuje…

Następny artykuł