Aktualności

Tym razem w Lublinie…

0
zdj 434

…spotkali się przedstawiciele szkół pod patronatem Zbigniewa Herberta, aby uroczyście świętować XVII Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół. Gospodarzem tegorocznego spotkania, które odbyło się w dn. 16-18 września 2015 r. było XIV LO w Lublinie.

Z inicjatywy dyrektora tej szkoły, p. Wojciecha Kalickiego (obecnie prezesa Stowarzyszenia) 15 lat temu na Zamku Królewskim w Lublinie podpisany został akt założycielski Klubu Herbertowskich Szkół. Było ich wówczas 8, dziś jest już 20. Jedna znajduje się w Nowym Jorku, pozostałe w różnych miastach Polski. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: p. Dyrektor Jolanta Michalak, p. Anna Biedziak, p. Leszek Biedziak, p. Bogusława Kmita oraz uczniowie: Sandra Wawrzyniak, Agnieszka Urlewicz i Wojciech Biniek. Poza delegacjami szkół herbertowskich w uroczystości wzięli udział m.in. p. Katarzyna Herbert (żona Poety), p. Maria Dzieduszycka – prezes Zarządu Fundacji im. Z. Herberta i przedstawiciele władz lokalnych.

Zjazd rozpoczął się uroczysta mszą świętą, na której szczególne wzruszenie wzbudziły poczty sztandarowe szkół członkowskich. Po przemarszu  gości do budynku szkoły rozpoczęły się główne uroczystości XVII Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół. Na zjazdowej scenie stanęli wyróżnieni nauczyciele szkół herbertowskich odznaczeni Medalem KEN (wśród nich p. A.Biedziak, p. L. Biedziak i p. B. Kmita) a następnie uczniowie otrzymujący  zaszczytny tytuł „Primus Inter Pares” (Sandra Wawrzyniak).  Później obejrzeliśmy spektakl oraz warsztaty poetyckie dla młodzieży pt. „pozwól mi usiąść przy Tobie” Mistrzu… Drugi dzień również dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, gdyż zwiedzaliśmy Lublin, który okazał się przepięknym, klimatycznym miastem.

Niepowtarzalna i przyjazna atmosfera Zjazdów Herbertowskich Szkół powoduje, że co roku z niecierpliwością ich oczekujemy.

zdj. p. Marcin Konopnicki – ZSP  im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie

Zjazd 1 zjazd 2 Zjazd 3 Zjazd 4
Zjazd 5 Zjazd 6 Zjazd 7 Zjazd 8

 

Zajęcia Integracyjne Klas Pierwszych

Poprzedni artykuł

Sprzątanie Świata A.D. 2015

Następny artykuł