Aktualności

Uśmiechnij się!

0
DzieńUśmiechu 2018

DzieńUśmiechu 2018

Pierwszy piątek października to w naszej szkole już tradycyjnie obchody “Światowego Dnia Uśmiechu”. Święto stworzone jest po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie. Ponadto dobroczynny wpływ śmiechu na funkcjonowanie organizmu człowieka został potwierdzony naukowo. Ciekawostką jest, że badaniami nad śmiechem i jego wpływem na zdrowie zajmuje się gelotologia.

To magiczne święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli. W naszej szkole tego dnia z pomocą członków Samorządu Uczniowskiego zostały przygotowane uśmiechnięte atrakcje. Podczas przerw można było spróbować swoich sił jedząc cytryny. Tych, którym udało się to nie robiąc kwaśnej miny, częstowano słodziutkim cukierkiem. Przy dźwiękach muzyki można było przesłać komuś pozdrowienia w formie uśmiechu na zdjęciu lub oderwać uśmiechniętą wiadomość i przekazać ją osobiście. Uczniowie otrzymali także uśmiechnięte bransoletki. Na ostatniej przerwie został także rozstrzygnięty konkurs na najbardziej wesołą buźkę- emotkę., którą dobrowolną techniką wykonała każda klasa. Nagrody powędrowały do klas 3e, 3 c oraz 7s. Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy za rok. Fotoreportaż

Katarzyna Giersberg- Oleksiak
Maria Kęsy
Aleksandra Szorcz

Sportowy wrzesień

Poprzedni artykuł

XX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół

Następny artykuł