Aktualności

XX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół

0
Uczestnicy Zjazdu Herbertowskich Szkół

W tym roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w Zjeździe Herbertowskich Szkół. Jubileuszowy, ponieważ 20 już zjazd odbył się w XX Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku w dniach od 3 do 4 października br.

Pierwszy dzień zjazdu rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą w Kościele pw. Bożego Ciała, po czym udaliśmy się do szkoły, gdzie mogliśmy oglądać jedną z półfinałowych debat oksfordzkich i chwilę odpocząć. Kolejnym punktem był przejazd do Europejskiego Centrum Solidarności. W audytorium odbyła się oficjalna część zjazdu, na której m.in. nauczyciele zostali odznaczeni Medalami Komisji Edukacji Narodowej, w tym z naszej szkoły p. Maria Kęsy. Ogłaszano również zwycięzców konkursów literackich i poetyckich. Następnie mogliśmy śledzić bardzo emocjonującą debatę finałową na temat „Kto ma lepszą sztukę, ten ma lepszy rząd – to jasne” na podstawie wiersza Herberta pt. „Co myśli pan Cogito o piekle”, w której fenomenalnie zaprezentowała się drużyna gospodarzy. Po jej zakończeniu udaliśmy się na zwiedzanie ECS. Wieczorem ok. godziny 18.00 w Teatrze Szekspirowskim obejrzeliśmy przedstawienie grupy teatralnej pod przewodnictwem p. Roberta Cyrty, będące teatralną adaptacją twórczości naszego patrona. Na koniec członkowie klubu udali się na obrady, natomiast na młodzież czekały warsztaty muzyczne oraz teatralne.

Drugi dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Gdańska. Początkowo odwiedziliśmy Kościół pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Oliwie, gdzie podziwialiśmy piękne XIX-wieczne organy. W centrum miasta czekały na nas główne atrakcje, takie jak Żuraw, Dwór Artusa, fontanna Neptuna czy Długi Targ. 

Pobyt w Gdańsku był dla wszystkich uczestników bardzo udany i zaowocował nawiązaniem wielu przyjacielskich kontaktów z uczniami herbertowskich szkół.

Daria Ptak – uczestniczka zjazdu, członek Pocztu Sztandarowego

Uczestnicy Zjazdu Herbertowskich Szkół Uczestnicy Zjazdu Herbertowskich Szkół

 

 

Uśmiechnij się!

Poprzedni artykuł