Aktualności

Nasze ZŁOTKA!

0

W środę 29 maja reprezentacja dziewcząt naszej szkoły udała się do Wrześni na Finał Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce plażowej w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta w składzie: Maja Czura, Wiktoria Kopka i Alicja Frankowska przedtem wygrały Mistrzostwa Powiatu oraz Mistrzostwa Rejonu Poznań Zachód. We Wrześni nasze reprezentantki po całodziennych zmaganiach na piasku i w pełnym słońcu wygrały wszystkie swoje mecze: najpierw z rywalkami z SP 15 Poznań, potem kolejno z SP 5 z Gostynia, SP nr 2 z Szamotuł, w półfinale pokonały SP Miłosław a w finale po zaciętym meczu zwyciężyły w tiebreku zespół z SP 2 z Jarocina. Było wielkie zmęczenie, ale i też wielka radość ze zdobycia złotych medali, po raz pierwszy nasze dziewczęta zostały Mistrzyniami Wielkopolski.
Warto podkreślić, że siatkarki z „trójki”  są dopiero w siódmej klasie i mogą jeszcze w następnym roku szkolnym reprezentować szkołę i Wronki i odnosić sportowe sukcesy. Niedawno zaś te dziewczęta wraz z koleżankami z klasy wywalczyły w Stęszewie Wicemistrzostwo Wielkopolski w siatkówce halowej i dzięki temu będą reprezentowały Wielkopolskę w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego, które odbędą się w dn. 12 -14 czerwca br. w Oświęcimiu.
Trzymajmy kciuki za nasze złote i srebrne dziewczyny, aby osiągnęły dobry wynik w tych nieoficjalnych Mistrzostwach Polski SZS. FOTKI

Leszek Biedziak 

Jaskra – cicha złodziejka wzroku

Poprzedni artykuł

Naleśniki z owocami w środku ciasta

Następny artykuł